Kellele ei meeldiks puitpõrandad, soe mõnus materjal, värskelt lihvitud puidu siledus, kui libistad käega üle puidu, mõnus puidu lõhn peale saagimist?

Juba mitmeid aastaid olen sattunud erinevate puutöö projektide otsa. Poolteist aastat tagasi sai tehtud esimene tööriista ost, mis muutis puutöö tegemise mõtte täiesti reaalseks – akutrell. Tuleb välja, et kui sul on õiged tööriistad ja suur valik otsikuid, saad päris palju asju ise ära teha. Sellega koos hakkas huvi järjest tõusma ja tööriistade valik suurenema hirmuärataval kiirusel ning lemmikpoeks ehituspood!

Vanade toolide ja talulaua uuenduskuuri projekt vaheldus mööblitüki töötoas käimisega, kus väljamõtlemisest ja saagima õppimisest valmis tore öökapilaadne taburet, ning edasi tekkis tunne, et suudaksin ette võtta juba suuremad ideed.

Sest kui saagimine ja puurimine selge, siis, mis mind enam takistab.

Nii ongi saanud minu üheks hobiks nokitsemine vanade asjade kallal, kui ka meisterdamine uute materjalidega.

Puidulõhn + saepuru + tööriistad + ideed + loomine = mõnus käsitöö ja meisterdamise hobi, hea enesetunne

Otsustasin, et kajastan veidi oma hobitegevust siin blogivormis, panen pilte ja kirjutan, kuidas puutöö iseõppimine välja näeb. Postitan videoid ja ehk ka mõne hea nipi.

lihvimistolm liim ja hari
Lihvimistolmust saab hea puidupahtli

Põrnikakostüüm ehk kaitsevahendid

Kõige olulisem, kaitse ennast, masinate kasutamisel kaasneb suur müra, mõnikord eelistan käsitööd mürale, aga masinatega edeneb töö tunduvalt kiiremini. Pildil on näha, kuidas prillikandja leiab ka sobivad kaitseprillid, need kaitsevad igas suunas, mõnikord piisab ka enda tavalisest prillidest, aga on olukordi, kus tolm tõuseb ja keerleb igast suunast. Kaitsen ka juukseid ja hingamisteid, kui paratamatult satub ikka vahel tolm ka hingamisteedesse. Kuid peab meeles pidama, et see pole üldse kasulik ja pigem kaitsta kui kahetseda.

kaitsvahendid

Väike kaif

Kunagi tegin sellise kiire teen ise projekti, tahtsin üle värvida garderoobi kapiks pandud vana nõukaaegse sektsioonkapi, lihvisin natuke pinda karedamaks, aga see lakk, mis seal peal oli võttis mul 5 minutiga pea ringi käima ja tekkisid metsikud tasakaaluhäired, mis ei kadunud sugugi kähku.

Sealt ka õppetund.

Kait hobid ,